Przeszukanie

Pomoc Doradcom Podatkowym

JAK ZACHOWAĆ SIĘ W SYTUACJACH ZAGROŻEŃ ZWIĄZANYCH Z WYKONYWANIEM ZAWODU?

Wykonywanie zawodu doradcy podatkowego wiąże się z wysokim ryzykiem i dużą odpowiedzialnością. Ciężar licznych obowiązków oraz związane z nimi zagrożenia najbardziej odczuwają doradcy podatkowi samodzielnie prowadzący działalność. Niestety, zazwyczaj trudne sytuacje zaskakują w najmniej oczekiwanym momencie i trudno być na nie przygotowanym.

Brak wiedzy o przysługujących prawach oraz obowiązkach, jakie ciążą na doradcach podatkowych oraz silny stres towarzyszący tego typu okolicznościom, wywołują poczucie zagubienia. Taki stan sprzyja popełnianiu błędów, które mogą niekorzystnie wpłynąć na późniejszy przebieg sprawy.

Dlatego właśnie powstały procedury i zasady postępowania w przypadku wystąpienia najważniejszych zagrożeń, które mogą pojawić się przy wykonywaniu zawodu, tj. przeszukanie kancelarii doradcy podatkowego, zatrzymanie doradcy podatkowego oraz udział doradcy podatkowego w postępowaniu egzekucyjnym prowadzonym u jego klienta.

Poniżej w plikach do pobrania publikujemy instrukcję postępowania doradcy podatkowego w trakcie przeszukania, stanowisko KRDP w tej sprawie oraz aktualną listę osób wskazanych przez KIDP do udziału w postępowaniu.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.